kotlownie1

 

 Najbardziej popularnym i jednym z najtańszych sposobem na ogrzanie budynku jest montaż kotła węglowego. Można w nim spalać różne frakcję węgla kamiennego i brunatnego oraz drewno. Ze względu na sposób dozowania paliwa dzielimy je na kotły zasypowe oraz kotły z podajnikiem.

 W kotłach zasypowych paliwo dozujemy ręcznie dosypując je do paleniska co kilka lub kilkanaście godzin. Jest to mało wygodne lecz koszt zakupu takiego kotła będzie najniższy.Kocioł taki możemy wyposażyć w urządzenia utrzymujące stałą temperaturę wody poprzez regulację dopływu powietrza do paleniska. Funkcję taką może spełniać miarkownik ciągu lub elektroniczny sterownik z dmuchawą.

 W kotłach z podajnikiem opał sypiemy do zasobnika skąd jest podawany do palnika automatycznie. Stosowane wielkości zasobników pozwalają na kilkudniową pracę kotła bez jego obsługi. Jest to rozwiązanie dużo bardziej komfortowe. Nad procesem spalanie czuwa elektroniczny sterownik regulujący ilość paliwa i powietrza potrzebną do utrzymania stałe temperatury.

Zastanawiasz się jaki kocioł będzie odpowiedni do Twojego domu? Nasz zespół pomoże Ci dobrać odpowiedni, dostosowany do Twoich potrzeb. Na liczącej ponad 200szt kotłów ekspozycji możesz dokładnie obejrzeć urządzenia różnych producentów oraz porównać je ze sobą.